Ogłoszenia duszpasterskie.
- Zgodnie z kalendarzem liturgicznym naszej diecezji, przeżywamy dziś wspomnienie app. Piotra i Pawła. Kościół umieszcza w jednym dniu uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem nie dlatego, aby równał go w prymacie z pierwszym zastępcą Chrystusa. Chodzi jedynie o podkreślenie, że obaj Apostołowie byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie swoje oraz że w Rzymie są ich relikwie i sanktuaria. Najwięcej jednak zaważyła na połączeniu pamiątki obu Apostołów w jednym dniu opinia, dzisiaj uznawana za mylną, że obaj Apostołowie ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Już w roku 258 obchodzono święto obu Apostołów razem dnia 29 czerwca, tak na Zachodzie, jak też i na Wschodzie, co wskazywałoby na powszechne przekonanie, że był to dzień śmierci obu Apostołów. Taki bowiem był bardzo dawny zwyczaj, że święta liturgiczne obchodzono w dniu śmierci męczenników, a potem także (od w. IV) – wyznawców. Inna ze współczesnych teorii mówi, że 29 czerwca miało miejsce przeniesienie relikwii obu Apostołów do katakumb Kaliksta podczas prześladowań za cesarza Waleriana w celu schowania ich i uchronienia przed zniszczeniem.
- Dziś II taca dla PMK przeznaczona jest na wsparcie Stolicy Apostolskiej. Bardzo dziękuję za zrozumienie.
- Na wtorek 30.06 zapraszam Radę Parafialną oraz wszystkich zainteresowanych parafian na otwarte spotkanie Rady na godz. 19:00. Korekty wymaga kierunek duchowy, a także finansowy naszej parafii. W związku z upływem rocznej kadencji członków Rady to doskonała okazja by wyrazić moje serdeczne podziękowanie za cały wkład pracy, szczególnie tej organizacyjnej w życie naszej parafii i społeczności polskiej. Serdecznie dziękuję.
- W najbliższym tygodniu Msze św. w środę oraz piątek o godz. 19:00, poprzedzone Adoracją NS od godz. 18:00 z możliwością spowiedzi św.
- W środę po Mszy św. wieczornej swoje spotkanie ma duszpasterstwo akademickie.
- W pierwszy piątek miesiąca – Adoracja NS od godz. 18:00 z możliwością spowiedzi, Litania do NSPJ przed Mszą, Msza św. o godz. 19:00 a po niej Adoracja z modlitwą do Serca Pana Jezusa do godz. 20:30. Zapraszam.
- W pierwszą sobotę miesiąca Adoracja wynagradzająca od godz. 17:30, Msza św. o godz. 18:30 a po niej nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową; serdecznie zapraszam.
- W pierwszą niedzielę miesiąca – modlitwa różańcowa przed Mszą poranną o godz. 8:30 – prowadzi grupa Żywego Różańca.
- Serdecznie zapraszam do nowo otwartej One Sky Community Cafe, przy 15 Yorkshire Street, West End, Morecambe; to miejsce stworzone z myślą o budowaniu relacji, gdzie można spotkać nowych ludzi, porozmawiać przy filiżance kawy i spędzić miło czas. Zamiarem gospodarzy jest organizacja zajęć i spotkań dla dzieci, rodzin i dorosłych sprzyjających integracji i wzajemnemu wsparciu. Serdecznie zapraszam.
- Najbliższe spotkanie “Babskiego Raju” – klubu dla pań, które wychodząc z kręgu własnej codzienności pragną się dzielić wspólnym doświadczeniem, wspierać się, ubogacać, a przede wszystkim zatrzymać się i wspólnie spędzić czas – odbędzie się w czwartek 9 lipca od godz. 18:30 w sali Polskiego Centrum. Zapraszam w imieniu inicjatorek i organizatorek.
- Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę odzieży oraz niezbędnych artykułów dla polskich dzieci, które trafiły do rodziny zastępczej – w najbliższych dniach pomoc zostanie przekazana rodzinie. Będziemy informować o rozwoju sytuacji. Dziękuję tym z Was, którzy włączają się w troskę o naszą parafię i Polskie Centrum, kolejnym osobom za troskę o czystość kościoła i parafialnej sali.
- Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia, wypraszając Bożego Błogosławieństwa i opieki MB. Wszystkim Drogim Parafianom z serca błogosławię i życzę dobrego tygodnia!
ks. Marcin Budziński, proboszcz parafii.



